(Видео) Вучиќ со министрите доручкуваше паризер

(Видео) Вучиќ со министрите доручкуваше паризер

пред 10 месеци

Српскиот лидер Александар Вучиќ, на „Инстаграм“ објави дека заедно со градовите Синиша Мали и Томислав Момировиќ утринава пазарувале и купиле намирници за појадок, кои од денеска поевтинија низ маркетите во Србија.

„Ние сме во Палатата Србија, денес имаме многу состаноци овде во Нов Белград. порано Синиша Мали и Тома Момировиќ отидоа да купиат, како што им ветивме на оние што го бараа не беше наш хир и ветивме дека не смееме и немаме. Купиле половина килограм домашен паризер, два литри јогурт, два леба ‘сава’, и две кесички мајонез ‘Добро’. Вкупната цена е 585 динари, што се гледа од оваа фискална сметка“, рече Вучиќ.

Целта да покаже дека се „грижат за обичните луѓе“ кои се мачат со инфлацијата и најавуваат дека следната недела уште 10 производи ќе добијат пониски цени.

Share
Scroll to Top