(Видео) Голманот на Реал се пофали со новата кола од 200 000 евра

(Видео) Голманот на Реал се пофали со новата кола од 200 000 евра

пред 10 месеци

Голманот на шпанскиот фудбалски шампион Реал Мадрид, Тибо Куртоа се пофали со нов автомобил, Ферари од 200 000 евра. Куртоа на последниот тренинг пристигнал со новата кола,  Ферари Рома 2020 .  Куртоа е познат како голем љубител на скапи и брзи автомобили .

Новото Ферари  брзина од 100 км на час ја достигнува за само 3,4 секуди.

Колекцијата од автомобили на Тибо Куртоа погледнете ја во видеото.

Share

gogoanime pro. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 24

GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 8

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 10

GoGoAnime Attack on Titan Season 3 (Dub)

Scroll to Top