(Видео) Дел Пиеро и Модриќ ја распеаја цела кафеана во Задар

(Видео) Дел Пиеро и Модриќ ја распеаја цела кафеана во Задар

пред 3 години

Во Хрватска се одржува „Italia soccer camp“, овој настан го отворија Златко Далиќ, Лука Модриќ и легендата на Јувентус Алесандро Дел Пиеро. Дел Пиеро на социјалните мрежи објави видео каде е заедно со Модриќ и ужива во хрватската музика на стихови од песната на легендарната пејачка  Мери Цетиниќ. Освен славните фудбалери, распеасни беа и гостите во ресторанот.

„Само што открив нов талент“, вели некогашниот капитен на Јувентус.

Пред да ја почне сезоната Лука Модриќ, капитенот на хрватската репрезентација со своето семејство летува во Задар.

Share
Scroll to Top