(Видео) Драгана Левенска со градите го крена на нозе пансионот во Преспа

(Видео) Драгана Левенска со градите го крена на нозе пансионот во Преспа

пред 1 година

Младата глумица Драгана Левенска се појави во една од новите епизоди на серијата „Преспав“. Таа сними неколку сцени со главните актери и ем со глумата, ем со градите, за брзо ги освои и Коста, но и гледачите.

Драгана има завршено на Факултетот за радио-визуелни  уметности ЕСРА, а на публиката ѝ е позната од театарот, каде има играно во голем број театарски претстави и во неколку краткометражни филмови.

Во хит-серијата, во која повторно игра цела постава актери, се врати и актерот Владо Јовановски, кој прв го играше Миле Бузалевски. Потоа него го замени Игор Џамбазов. Актерката Наташа Петровиќ, која игра масерка, е новиот лик во пансионот. А тука е и Тања Кочовска, која во ликот на Стојне е бившата жена на Миле Бузалевски.

Share

Go88 - Cổng game bài hàng đầu thế giới 2022 go88 không vào được go88 apk

https://sunwin.fan/

Scroll to Top