post-image

(Видео) Дуа Липа промовира ќебапи како албански специјалитет

пред 1 година

Британската пејачка со албанско потекло, 25-годишната Дуа Липа објави на социјалните мрежи неколку снимки во кои се гледа како јаде ќебапи, претставувајќи ги како „албански специјалитет“.

Во видеата може да се види и албанското знаме, а Дуа во еден момент вели дека сите мора да го пробаат специјалитетот.

Дуа и претходно велеше дека сите треба да пробаат ќебапи, додека зборувала за храна од Косово, од каде што е и нејзиниот татко Дукаџин каде и самата таа живеела неколку години во детството.

 

Share

watch anime dub. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Horimiya (Dub) Episode 7

watch anime online Pokémon Journeys: The Series

My Hero Academia

ANIMEFLIX So I'm a Spider, So What?

dubbed anime ANIMEFLIX Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Scroll to Top