(Видео) Ечи Цеци на разглас во НБА, по нарачка на Лука Дончиќ се слуша српски фолк

(Видео) Ечи Цеци на разглас во НБА, по нарачка на Лука Дончиќ се слуша српски фолк

пред 2 години

Познато е дека словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ ја обожава српската музика и  како и  Никола Јокиќ, така и тој често објавува хитови што се слушаат за време на неговите тренинзи.

Токму поради најдобриот кошаркар на Далас маверикс и еден од најголемите таленти,  Цеца стаса и до НБА со „Лепи громе мој“  и песната се слушаше во една од најубавите сали во НБА Американ ерлајнс во Далас.

Зад ова стои Лука Дончиќ, кој побарал од одговорниот да пушта музика од разглас. Сето тоа се случуваше на тренинг на Маверикс, но интересно е што на целата сцена е присутен и познатиот актер Џејми Фокс.

Беше специјален гостин на тренингот на Мавс, се појави во дресот на Далас. Џејми и Лука се поздравија, додека Цеца ечеше на разглас.

 

Share
Scroll to Top