(Видео) Играч на Црвена Звезда направи скандал на аеродром

(Видео) Играч на Црвена Звезда направи скандал на аеродром

пред 6 месеци

Фудбалерот на Црвена Звезда Гуелор Канга направи скандал на аеродром кога неговиот клуб се враќаше од Словачка од гостувањето кај Слован Либерец во Лигата на Европа.

Канга е снимен од безбедносните камери како се расправа со претставник на царинската служба, кога сакаше да го спречи царнискиот службеник да му го прегледа куферот.

Не е познато што го натерало фудбалерот на Звезда на вакво однесување, но клубот може строго да го казни затоа што надзорната камера сними се , а видеото стана хит на социјалните мрежи.

Share

AniWatch watch animes: Watch Redo of Healer Episode 9 Uncen

GoGoAnime the daily life of the immortal king gogoanime: Hori-san to Miyamura-kun Episode 4

Scroll to Top