(Видео) Интимна ноќ со Павле Камилоски во барокната зграда на ВМРО-ДПМНЕ

(Видео) Интимна ноќ со Павле Камилоски во барокната зграда на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 години

Македонскиот изведувач и уметник Павле Камилоски, вчеравечер имаше настап во зградата-барок на ВМРО-ДПМНЕ. Поводот е промоцијата на неговата прва авторска песна „Такт по такт“, заради која имало мал број на присутни, а Павле одржа мини концерт.

Биле испочитувани сите мерки за заштита од короната, и присутните носеле маски. Тој отпеа дел од песните со кои вообичаено настапува. Првата песна на Камиловски е на Робин Зимбаков и Алек Русјаков, а продуцент е Роберт Билбилов. Во спотот се појавува и манекенката Маја Сашек.

Share
Scroll to Top