(Видео) Катрин Денев ѕвезда на пролетната кампања на Ив Сен-Лоран

(Видео) Катрин Денев ѕвезда на пролетната кампања на Ив Сен-Лоран

пред 4 месеци

Легендарната актерка и модна икона Кaтрин Денев (77), како повеќедецениска муза на легендарниот дизајнер Ив Сен Лоран, се врати како заштитно лице на брендот Сен Лоран во новата кампања снимена од Дејвид Симс.

Француската актерка, која го олицетворираше стилот на Сен Лоран во филмот „“Belle de Jour,” од 1967 година, е прикажана на црно-белите фотографии облечена во мантил со кроко принт, стегната на половината со ремен, дизајниран , Ентони Вакарело.

За време на децениите на нивно блиско пријателство, Денев собра огромна облека на Сен Лоран, која се продаде за еден милион долари во Париз на Кристи во 2019 година. Музејот Ив Сен Лоран претстави три креации, вклучувајќи црн фустан од коктел од шифон од колекцијата есен 1972 година.

Денев е редовна гостинка на Париската модна недела, често присуствувајќи на ревиите на француските дизајнери како Сен Лоран, Луј Витон и Жан Пол Готје.

Share

AnimeFreak anime stream: Hori-san to Miyamura-kun (https://animefreak.ws/m/QWE8) Episode 4

ANIMEFLIX animeflix dragon ball z: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291

Scroll to Top