(Видео) Ким Кардашијан на подарок доби перче од косата на Мерилин Монро

(Видео) Ким Кардашијан на подарок доби перче од косата на Мерилин Монро

пред 2 години

Ким Кардашијан на подарок доби перче од косата на Мерлин Монро. Во видео на Инстаграм, Кардашијан во седиштето на Рипли го добива подарокот и вели дека тоа е толку кул и посебно за неа.

dobivaj vesti na viber

„О, Боже мој, буквално ќе направам некое лудо вуду за да ја канализирам“, рече Ким и додаде дека таа ќе спие секоја вечер со него.

Ким на хуманитарниот настан Мет гала го носеше фустанот на Мерлин Монро од 1962 година и, како што  изјавила, морала да ослабе 7 килограми за да го облече.

„Фустанот го транспортираа чувари и морав да носам ракавици за да го пробам“, изјави Ким за Vogue.

Share
Scroll to Top