(Видео) Милош Бојаниќ ја купи омилената кола на Тито од 1948 година и сам ја реставрираше

(Видео) Милош Бојаниќ ја купи омилената кола на Тито од 1948 година и сам ја реставрираше

пред 6 месеци

Пејачот Милош Бојаниќ пред неколку години ја купи омилената кола на Тито, „пикард“ од 1948 година, и сам ја реставрираше три години.

„Ги реставрирав деловите и изгледаат како да се нови. Сè ми дојде од Америка и дел од Херцеговина. Секоја матица е обновена, јас работев на тоа континуирано една година, а вкупно три години, колку што траеше целиот процес“, рекол Милош.

Фолк-пејачот колата ја реставрирал во неговата работилница во Нови Сад, а сега повремено ја вози.

Share

AnimeHeaven animeheaven bna: Watch Fire Force Season 2 Episode 3 (https://animeheaven.pro/m/8jVM/ep-3)

4Anime haikyuu 4anime: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 285

Scroll to Top