(Видео) „Налепница“, кој е во трка за Оскар, една недела бесплатно на платформата Арго

(Видео) „Налепница“, кој е во трка за Оскар, една недела бесплатно на платформата Арго

пред 1 година

Краткиот филм на Ѓорги Унковски, „Налепница“, кој влезе во трката за номинација за „Оскар“  една недела може да се гледа бесплатно преку платформата WatchArgo. 

„Налепница“ лани во во јануари имаше премиера на престижниот американски фестивал на независни филмови „Санденс“.  Главниот лик го глуми Сашко Коцев, кој на фестивал во Италија доби награда за најдобра улога. Играат и Соња Стамболџиоска, Мони Дамевски, Љупчо Тодоровски-Упа, Димитрија Доксевски, Џевдат Јашари и др.

 

Share

animeheaven es. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 Episode 17

anime website AnimeHeaven Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch subbed anime Your Name.

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

watch anime AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

tải go88
Scroll to Top