(Видео) Наместо од Марадона на „Твитер“ фановите се простуваа од Мадона

(Видео) Наместо од Марадона на „Твитер“ фановите се простуваа од Мадона

пред 7 месеци

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона, почина вчера на 60. годишна возраст. Сепак, меѓу твитерашите дојде до забуна и поединци разбарле дека починала познатата пејачка Мадона.

И додека светот се простува со прочуениот „Ел Пибо“, на „Твитер“ се појавија постови со проштални пораки од светски познатата пејачка Мадона.

Голем број луѓе погрешно разбрале дека во прашање е смртта на славната пејачка Мадона.

Share

AnimeTV my anime tv: Watch Your Lie in April Episode 1 (https://animetv.cc/m/E5z/ep-1)

AnimeFreak anime freaks anime: Fire Force Season 2 Episode 24

Scroll to Top