(Видео) Новак Ѓоковиќ се маскираше како Дедо Мраз за Новата година

(Видео) Новак Ѓоковиќ се маскираше како Дедо Мраз за Новата година

пред 3 години

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ објави видео на кое е маскиран како Дедо Мраз. Тој ги израдува неговата ќерка Тара и синот Стефан и им посака на сите Среќна нова година.

„Среќна нова година и божиќни празници од Дедо Мраз. Се извинувам, не го земав ѕвоното, па морав да импровизирам. Еве ви ги подароците. Ирвасите ме чекаат. Голем поздрав и догледање“, изјави Ѓоковиќ.

Тој им посака на сите среќна нова година на сите.

„Многу среќа, здравје и љубов во секоја мисла, дело и чувство“, напиша Ѓоковиќ.

Share
Scroll to Top