(Видео) Познатиот јапонски оперски пејач ја испеа „Ако умрам ил загинам“

(Видео) Познатиот јапонски оперски пејач ја испеа „Ако умрам ил загинам“

пред 3 месеци

Откако неодамна ја испеа „Македонско девојче“, јапонски оперски пејач Казухиро Котецу, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот пејач Јонче Христовски. Видеата на Котецу ги споделува и македонскиот тенор, Благој Нацоски, кој е близок пријател на јапонскиот музичар. Тој вели дека Казухиро песните ги снима во Токио и дека себеси се смета за голем пријател на Македонија.

„Изговорот ти е одличен, браво“, „Пак ме воодушеви“, „Ова е неверојатно“ се дел од коментарите на „Јутјуб“.

(Видео) Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја пее „Македонско девојче“

Share

AnimeTV anime tv shows list: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 9

AniWatch watch anime dub: Watch High School DxD Episode 3

Scroll to Top