(Видео) По победата над Валенсија, фудбалерите на Барса се собраа кај Меси на скара

(Видео) По победата над Валенсија, фудбалерите на Барса се собраа кај Меси на скара

пред 6 дена

Фудбалерите на Барселона викендов се собраа кај Лионел Меси на скара. Тие се дружеа и ја славеа победата над Валенсија од 3:2. Со победата над „лилјаците“, каталонците останаа во трка за титулата. Меси смета дека на овој начин ќе го зајакне тимскиот дух, пред крајот на сезоната.

„Шампиони, шампиони“, се слуша на видеото кое беше споделено на социјалнтие мрежи, а мномина коментираат дека Меси и неговите соиграчи се убедени дека на крајот ќе стигнат до пехарот.

Share

AnimeHeaven watch anime dub: Death Note (https://animeheaven.pro/m/4nk) Episode 37

AnimeTV anime tv list: My Hero Academia 2 Episode 25

Scroll to Top