(Видео) Предраг Живковиќ Тозовац се ожени на 84. години

(Видео) Тозовац се ожени на 84. години

пред 3 години

Познатиот пејач Предраг Живковиќ Тозовац се ожени на 84. години. Како што пренесуваат српските медиуми, пејачот се оженил на последниот ден од 2020 година со Емилија Мима.

Двајцата се венчаа по 40 годишна врска. На венчавката присуствуваа неколкумина нивни пријатели со малку музика и хармоника.

„По 40. години љубов, мојата Мима и кралот на музиката Драган Тозовац“, напишала нивната пријателка на „Инстаграм“ и познат астролог Билјана Живковиќ.

Share
Scroll to Top