(Видео) Претставничката на Франција, Валентина, победи на Јуниор Евросонг

(Видео) Претставничката на Франција, Валентина, победи на Јуниор Евросонг

пред 1 година

Валентина, претставничката на Франција, победи на годинашниот Јуниор Евросонг, што вечерва се одржа во Варшава, Полска. Таа освои 200 поени од жирито и гласовите на „Фејсбук“ за песната J’imagine. Втора беше Карат од Казахстан, а трета Солеа од Шпанија. Македонија не се натпреваруваше оваа година.

Во популарното музичко шоу годинава учествуваа претставници од само 12 земји, а неколку држави што се натпреваруваа до лани, се откажаа заради короната. Шоуто, беше снимено во студио, со одлични визуелни ефекти и нова технологија, која претходно никогаш не е искористена на Евросонг.

Во ревијалниот дел настапија ланската и преланската победничка од Полска, Вики Габор и Роксана Вегел, кои заедно со Данкан Лорнсс ја исппеаја Arcade, песната со која тој победи на Евросонг 2019 година. Нивните настапи беа снимени поодделно и потоа измонтирани како да се заедно на истата сцена.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Tokyo Ghoul Episode 4

free anime SK8 the Infinity

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 5

Redo of Healer Episode 9

4Anime Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 148

Scroll to Top