(Видео) Пуштени топовите за снег во Маврово, почнува новата ски-сезона

(Видео) Пуштени топовите за снег во Маврово, почнува новата ски-сезона

пред 2 години

Од синоќа во ски-центарот „Ресорт Маврово“ беа пуштени топовите за снег. Снегот беше пуштен на делови од ски-патеката под едноседот. Од управата рекоа дека се подготвени за новата сезона и се надеваат дека таа уште викендов ќе почне.

При крај е и изградбата на новата Трифкова колиба.

Видео/Мкд.мк

Share
Scroll to Top