(Видео) Русинка го развиори украинското знаме на врвот на Монт Еверест

(Видео) Русинка го развиори украинското знаме на врвот на Монт Еверест

пред 2 години

Руската блогерка Катја Липка објави видео на Инстаграм како го вее украинското знаме на Монт Еверест. Освен видеото, таа објави уште неколку слики од нејзиното искачување на Еверест. Таа објави и порака во која иронично објаснува дека видеото и сликите не се фотошопирани и зошто е снимено ноќе.

dobivaj vesti na viber


Ќе ви се допадне

Share
Scroll to Top