(Видео) Северина како Лепа Брена и Јосипа Лисац: пејачката ги насмеа колегите со своите имитации

(Видео) Северина како Лепа Брена и Јосипа Лисац: пејачката ги насмеа колегите со своите имитации

пред 6 месеци

Северина во последната епизода на „Суперстар“ имаше можност да ги покаже своите имитациски способности и ги долови колешките Лепа Брена и Јосип Лисац, а еден од натпреварувачите го имитира Здравко Мамиќ.

Хрватската пејачка е член на жирито на натпреварувачкото шоу, каде што во последната епизода „се натпреваруваше“ со еден од натпреварувачите во имитации.

@superstarcroatia Tko je pobijedio – Severina ili Marko? 😎 #superstarhr2023 #superstar #rtlhrvatska #voyohr ♬ original sound – SuperStar Croatia

Имено, Марко Вукмановиќ од Бјеловар пред жирито откри дека се занимава со имитација. Тој реши ова да му го покаже на жирито, а Северина му се придружи.

Натпреварувачот потоа се обиде да го имитира Арнолд Шварценегер, но заклучија дека тој сепак загубил од Северина во ова натпреварување.

Текстот (Видео) Северина како Лепа Брена и Јосипа Лисац: пејачката ги насмеа колегите со своите имитации е превземен од МАКФАКС.

Share
Scroll to Top