(Видео) Со ритуал на Инките, Перу, по осум месеци, го отвори Мачу Пикчу

(Видео) Со ритуал на Инките, Перу, по осум месеци, го отвори Мачу Пикчу

пред 8 месеци

Вчера, по осум месеци, конечно, се отвори Мачу Пикчу, древниот град на Андите. Отворањето беше со стар ритуал на Инките за перуанските власти да им се заблагодарат на боговите за можноста повторно да примаат туристи. Поради пандемијата, која и понатаму трае, дневниот број на туристи ќе биде ограничен на 675, што е само 30 % … Continue reading (Видео) Со ритуал на Инките, Перу, по осум месеци, го отвори Мачу Пикчу

Текстот (Видео) Со ритуал на Инките, Перу, по осум месеци, го отвори Мачу Пикчу е превземен од Reporter.mk.

Share

KissAnime kiss x sis kissanime: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/gdLB) Episode 39

AnimeHeaven free anime: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://animeheaven.pro/m/zDDO) Episode 11

Scroll to Top