(Видео) Стаорец се шета на плажа додека туристите се сончаат

(Видео) Стаорец се шета на плажа додека туристите се сончаат

пред 10 месеци


Додека туристи се сончаат на плажата Бијела во Херцег Нови, стаорец слободно се шета по распосланите пешкири.

Видеото од стаорецот е објавено на инстаграм профилот „Подгорички времеплов“.

„Не е ни чудно, со оглед на ѓубрето по плажите“, „Додека мачките одмараат од ноќниот живот, глувците се штаат по плажа“, „Џери на летување, му избегал на Том“, „Ова некој намерно го пуштил да ни ги избрка гостите. Слична ситуација имаше и минатото лето на Јаз, само еден стаорец, по врелиот песок шеташе“, се дел од коментарите.

 


Share
Scroll to Top