(Видео) Стигнува нова корона, предупредува кинеската научничка која го откри ковид 19

(Видео) Стигнува нова корона, предупредува кинеската научничка која го откри ковид 19

пред 10 месеци

Кинеската научничка Ши Женгли, од Институтот за вирусологија во Вухан, предупреди дека во областите на југот и југоистокот на Кина, популацијата на лилјаци носат други типови на коронавирус, кои веќе можат да се пренесат на луѓето, пренесува српски Курир.

Таа оценила дека е можно опасните вируси веќе да циркулираат и надвор од границите на Кина, пишува Курир.рс, повикувајќи се на британски „Гардијан“.

„Мораме да ги побараме тие вируси и во другите земји во Азија, а не само во Кина“, предупредила Ши, која е позната под надимакот „жена лилјак“, затоа што се занимава со изучување на коронавирусот, кој го пренесуваат лилјаци.

Share

Watch Phantasy Star Online 2: Episode Oracle Episode Full

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: Tales of Little Women (Dub) anime episode 48 online free at https://kissanime.mx kissanime one punch man

https://animebee.to anime

Tripline: https://www.tripline.net/kissanimemx/

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/animefreakws/

Scroll to Top