(Видео) „Те сакам како и првата ноќ“, Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс прославија 20 годишнина брак

(Видео) „Те сакам како и првата ноќ“, Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс прославија 20 годишнина брак

пред 1 година

Холивудската глумица Кетрин Зета Џонс и 25 години постариот нејзин сопруг, легендарниот актер Мајкл Даглас, синоќа прославија 20 години брак.

Многумина нивни блиски пријатели велат дека никогаш не помислиле дека популарната двојка може да издржи толку време заедно, со оглед на нивната голема разлика во годините.

Двајцата се венчаа на 18. ноември 2000 година, во хотелот „Плаза“ во Њујорк. Низ бракот доживеаа голем број падови и издигнувања, но сепак ја одржаа нивната љубов.

Двјацата имаат и две деца синот Дилан и ќерката Керис. Кетрин на „Инстаграм“ напиша впечатлива порака по повод двегодишнината.

„Пред точно 20 години, Мајкл и јас се венчавме. Тоа беше неверојатна и магична ноќ. И сега, по 7304.85 дена и ноќи заедно, те сакам како што те сакав и тогаш. Фала ти за љубовта и насмевката“, порачаа таа.

 

 

Share

4anime biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime.biz Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

sites to watch anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 14

4anime tv Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Scroll to Top