(Видео) Тимот на Трамп објави снимка од мистериозно изнесување на гласови во Џорџија, без сведоци и супервизори

(Видео) Тимот на Трамп објави снимка од мистериозно изнесување на гласови во Џорџија, без сведоци и супервизори

пред 10 месеци

Претседателот на САД, Доналд Трамп, не се откажува од тврдењето дека претседателските избори се украдени, а неговиот тим продолжи да изнесува докази за, како што велат, очигледните измами.

Најновото видео кое го објави неговиот тим е снимка од безбедносните камери од едно од местата за броење на гласови во сојузната држава Џорџија.

Како што се тврди, на него јасно се прикажани 4 лица, кои од непознати причини останале во просторијата, откако претходно им било кажано дека броењето за тој ден завршило.

Исто така, се гледаат повеќе боксови со полни гласачки ливчиња, кои се извлекуваат под црната маса, откако супервизорите наредиле просторијата да се испразни.

За какви гласачки ливчиња станува збор, засега не е познато, но се поставуваат прашања, зашто тие гласови се одвоени од другите, каде ги носат и како е можно луѓето на снимката и понатаму да престојуваат во просторијата, без сведоци.

Исто така се додава дека машината за броење можела да пребројува по 3000 гласачки ливчиња на час, а луѓето од снимката, поминале во просторијата најмалку два часа.

Share

AnimeHeaven: Galaxy Fraulein Yuna (Dub) anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro animeheaven bna

ANIMEFLIX: Ryuugajou Nanana no Maizoukin (TV): Nanana Nippon Mukashibanashi anime episode 6 online free at https://animeflix.nl animeflix given movie

AnimeFLV: Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime online

Website https://animepahe.cc: Watch Blade of the Immortal: -Immortal- (Dub) animepahe Episode 24 stream anime online

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimebe/1295889/

Instagram: https://www.instagram.com/gogoanimeloll/

Scroll to Top