(Видео) „Ти си ми омилен“ - Карлеуша падна на кумановецот Марио во „Гранд“

(Видео) „Ти си ми омилен“ – Карлеуша падна на кумановецот Марио во „Гранд“

пред 12 месеци

Марио Арангеловски од Куманово пееше во четвртиот круг од „Ѕвездите на Гранд“ и со сите шест гласови од жирито помина во следниот круг од натпреварувањето. Тој доби пофалби од сите членови на жирито, и за пеењето, и за стилот, но најмногу од неговата менторка Јелена Карлеуша, која му рече дека тој ѝ е еден од нејзините омилени кандидати.

„Мира ми се лути кога кажувам кои ми се фаворити, ама ти си ми навистина меѓу најомилените од сите мои кандидати. Имаш однос со камерата, кон публиката, одлично пееш и многу напредуваше во овие години“, му кажа Јелена на Марио, кој и претходно се натпреваруваше во „Гранд“.

Тој пееше песни од Дино Дворник и Дино Мерлин. Настапот на Марио почнува на 52:05.

Share

watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime Josee, the Tiger and the Fish

ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

anime streaming ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011) (Dub)

ANIMEFLIX Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 6

watch anime free My Hero Academia Season 3 (Dub)

Scroll to Top