Вино, гондола и љубов: Актерот Жарко Димоски со сопругата во Италија

Вино, гондола и љубов: Актерот Жарко Димоски со сопругата во Италија

пред 2 години

Актерот и водител Жарко Димоски со неговата сопруга Андреа уживаат на италијанското крајбрежје.

dobivaj vesti na viber

Тие не се на една локација,ја истражуваат Италија, уживаат во добро италијанско вино, живописните градчиња и ги посетија локалните пазари.

Парот правеше романтична венчавка во Ровињ пред две години, а на почетокот на летото направија свадба и во Скопје. Тие потоа заминаа на меден месец на Малдивите, па повторно му се вратија на Ровињ.

Share
Scroll to Top