Вино, цигари и трилече за Нора и Фатиме: Директорката и обвинителката во кафеана

Вино, цигари и трилече за Нора и Фатиме: Директорката и обвинителката во кафеана

пред 3 години

Обвинителката Фатиме Фетаи и директорката на „Театар Комедија“, Нора Шаќири, беа на ручек во позната скопска кафеана. Двете дами уживаа во вино, цигари, трилече и женски муабети. Сликата од кафеаната ја објави Нора, со порака дека тие две се и сестри и сродни душа.

Не е тајна дека Фатиме и Нора се многу блиски. Пред пандемијата често излегуваа заедно во дискотеки и кафеани. А кога Нора пред една година го роди синот Ијан, Фатиме прва ја објави веста за раѓањето на бебето и се пофали дека станала тетка.

 

 

Share
Scroll to Top