Впечатлив и екцентричен накит модерен оваа зима

Впечатлив и екцентричен накит модерен оваа зима

пред 6 месеци

Зимава ни претстојат доста впечатливи модели на накит. Екцентрични парчиња со гломазни величини украсени со скапоцени камења во неколку бои.
Вечниот детал што асоцира на луксуз и елеганција доби модерен пресврт сезонава. Освен како накит, бисерите сега се носат на облеката, на обувките и на модните додатоци. Уште еден класичен модел на накит кој е безвремен и не излегува од мода е гламурозенот ѓердан во златна боја, кој се комбинира со буквално сè,  со атрактивни фустани, за формален изглед, но и со џемпер, фармерки и чизми.Ви ги споделуваме дел модните додатоци на Шанел, Диор, Мошино, Монсе, Балмиан и  Валентино Ланчиња, обетки, белезици, облека и обувки со бисери кои се хит за оваа сезона….

Share

KissAnime kiss anime: Black Clover (https://kissanimeonline.com/m/o79M) Episode 170

ANIMEFLIX animeflix i want to eat your pancreas: Watch My Hero Academia Episode 11 (https://animeflix.nl/m/3v3/ep-11)

Scroll to Top