(Галерија) Водителката Александра Илиевска славеше роденден на ќерката: забава од џунглата за Сара

(Галерија) Водителката Александра Илиевска славеше роденден на ќерката: забава од џунглата за Сара

пред 2 години

Водителката Александра Пановска Илиевска направи журка за првиот роденден на нејзината ќерка Сара. Забавата беше инспирирана од џунглата и животните кои живеат во неа, со многу балони во зелени и златни нијанси, но и торта и колачи со омилените животни на Сара.

„Една година радост“, напиша познатата водителка и објави неколку фотки на Инстаграм.

За потсетување, поранешната водителка на „Брза кујна“ лани го роди своето прво дете. Веста ја сподели неколку дена по породувањето на Инстаграм. Таа не ја криеше среќата и тогаш рече дека соништата стануваат реалност.


Ќе ви се допадне

Share
Scroll to Top