(Галерија) Мет гала 2021: Најдобрите, најлошите и најоткачените комбинации на црвениот тепих во Њујорк

(Галерија) Мет гала 2021: Најдобрите, најлошите и најоткачените комбинации на црвениот тепих во Њујорк

пред 4 дена

По пауза од година дена, познатите повторно се собраа во Њујорк на црвениот тепих на гламурозната МЕТ гала.

Ким Кардашијан се покри од глава до пети во црнило, Џенифер Лопез шармираше во вестерн креација од Ралф Лорен, додека Били Ајлиш изненади со раскошно и гламурозно издание со потписот на Оскар де ла Рента.

Ковид пандемијата не ги спречи познатите имиња од светот на шоу бизнисот да бидат дел од најпрестижниот моден настан на годината. Сепак, оние кои сакаа да учествуваат на манифестација, мораа да приложат доказ дека се вакцинирани.

Ѕвездите од А-листата излегоа со смели, убави, но имаше и бизарни изгледи додека се забавуваа на црвениот тепих пред Музејот на уметноста ,,Метрополитен”. Темата на годинешната МЕТ гала беше ,,Во Америка: Лексикон на модата”.

Фото: Вог

 

Share

Fastening Days 3 (https://wcostream.cc/m/aBVm) Episode 3

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animepahe.cc: Watch Domo TV (Dub) animepahe Episode 26 watch anime online

Watch School Rumble 2nd Semester (Dub) Episode 26

Ttytdp soytedienbien: http://ttytdp.soytedienbien.gov.vn/portal/Lists/Faq/DispForm.aspx?ID=1798

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimelol

Scroll to Top