(Галерија) Од полни трпези до вино и песни: Божиќ од домот на познатите

(Галерија) Од полни трпези до вино и песни: Божиќ од домот на познатите

пред 4 месеци

Божиќните празници носат посебен топол амбиент. Па така беше и овој Божиќ. Можеби малку поинаков од другите, заради пандемијата со која се соочува светот,  но сепак не изостанаа фотографии од кои дознавме како е дома кај познатите. Од својот дом фотографии објавија Пере од Нокаут, Давид Темелковски, Александар Тарабунов, Александар Белов, фолк-пејачката Сања Ристеска, водителките Маријана Станојковска и Сузана Турунџиева и други….

 

 

 

 

 

Пејачите Елена Ристевска, Димитар Андоновски, Давид Темелковски го честитаа со „Вечниот бог“, Каролина Гочева со нејзината „Ѕвона“,  Мијата ја објави „Денеска е тој ден“ која ја отпејаа заедно со Андријана Јаневска,  Гаро Тавитјан објави видео во кое свири на пијано, а Теа Трајковска премиерно објави своја преработка на познатата „Алелуја“.

  

За Божиќ се јавија на социјалните мрежи и  Игор Џамбазов, Тамара, Викторија Лоба, Павле Камиловски, Горан Папаз, Пачо од ДНК, Благој Начоски, Дадар , модната дизајнерка Ива Спасовска .

 

 

Share

AniWatch dubbed anime: My Hero Academia (https://aniwatch.pro/m/lXR) Episode 13

GoGoAnime your name gogoanime: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291

Scroll to Top