(Галерија) Шик тексас-фустани за оваа пролет

(Галерија) Шик тексас-фустани за оваа пролет

пред 3 години

Ако е можно еден фустан да го издвоите и да го наречете совршен за секое време од годината, тогаш тоа е секако тексас-фустанот.

Лежерен, доволно шик и елегантен, како создаден е за бројни модни комбинации. Ако на целата приказна ѝ го дадете предното закопчување во облик на патент, впечатокот е неверојатен. Едноставниот тексас-фустан добива секси призвук и изгледа неодоливо. Овој фустан е исклучително лесен за комбинирање со кошули, ролки, чизми, женски чанти, па дури и панталони. Сè што е потребно е да го пронајдете вашиот омилен крој и должина на овој фустан, и спремни сте да измамите воздишки на секој чекор.

Комбинации со мини тексас-фустани

Ако ѝ дадете предност на едноставноста, а повторно сакате да се чувствувате доволно слободно и смело, ваш избор може да биде тексас мини фустанот со долги ракави. Ова парче гардероба е совршен за секојдневни модни комбинации, при што со него можете да носите од удобни патики, преку комбат чизми до длабоки кожени чизми. Исто така, имајќи предвид дека надвор сè уште е многу ладно, со него можете да ги носите и вашите омилени фармерки кои ќе го истакнат вашиот непогрешлив стил.

Комбинации со здолништа до колена и миди варијанти

Ако ви годат женствени модни предмети, тесниот тексас-фустан до колена би можел да биде вашиот совршен избор. Исто така со настапот на првите дена од пролетта, ќе изгледате одлично во тексас миди фустан со кратки ракави и вашите омилени потпетици. Овие фустани просто ги обожаваат кожените чизми до колена, како и нивните пократки варијанти во кафена боја.

Share
Scroll to Top