Глумецот Мајкл Б. Џордан е најсекси маж на светот

Глумецот Мајкл Б. Џордан е најсекси маж на светот

пред 6 месеци

Магазинот „Пипл“ го избра актерот Мајкл Б. Џордан за најсекси маж на светот за 2020 година. 33-годишниот глумец ја презеде титулата од пејачот Џон Леџенд, кој беше најсекси маж за 2019 година.

Џордан се прослави со улогата во „Црниот пантер“.

„Баш е кул да си во клубот најсекси мажи“, изјавил глумецот откако дознал дека ја добил оваа титула.

Претходните години за најсекси маж беа избрани глумецот Идрис Елба, Ченинг Тејтум, Адам Левин, Џорџ Клуни и други.

 

Share

ANIMEFLIX animeflix spirited away: Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 3 (https://animeflix.nl/m/bxoy/ep-3)

WCOStream wcostream we bare bears: Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 16 (https://wcostream.cc/m/LWNN/ep-16)

Scroll to Top