Глумецот Момчило Оташевиќ доби дете со девет години постарата сопуга

Глумецот Момчило Оташевиќ доби дете со девет години постарата сопуга

пред 10 месеци

Црногорскиот глумец, Момчило Оташевиќ, доби второ дете со девет години постара сопруга, глумицата Јелена Периќ. Хрватската глумица вчера во болница во Загреб родила син, а среќната вест ја споделила на „Фејсбук“.

„Ни стигна машко“, напишала Јелена и се заблагодарила на персоналот на болницата.

Двајцата актери претходно откриле дека не планирале второ дете, но дека веста за бременоста на Јелена многу ги израдувала.

„Не беше планирано, знаевме дека ќе сакаме уште едно дете можеби понатаму, но штом се случи, среќми сме. А се случи во момент кога бевме многу разделени, затоа нè изненади“, рекла Јелена пред неколку месеци за хрватски медиуми.

Момчило и Јелена се венчаа тајно во 2018 година во Црна Гора, а на венчавката биле само членови на семејствата и блиски пријатели.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Den-noh Coil kissanime Episode 26 assassination classroom kissanime

GoGoAnime: Cobra The Animation: Time Drive anime episode 2 online free at https://gogoanime.be haikyuu season 2 gogoanime

AnimeFreak: Armored Trooper Votoms: Alone Again anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreaks website

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Forum umbandaeucurto: https://forum.umbandaeucurto.com/usuario/AnimeFreak

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimebe/about

Scroll to Top