Глумецот Момчило Оташевиќ доби дете со девет години постарата сопуга

Глумецот Момчило Оташевиќ доби дете со девет години постарата сопуга

пред 2 години

Црногорскиот глумец, Момчило Оташевиќ, доби второ дете со девет години постара сопруга, глумицата Јелена Периќ. Хрватската глумица вчера во болница во Загреб родила син, а среќната вест ја споделила на „Фејсбук“.

„Ни стигна машко“, напишала Јелена и се заблагодарила на персоналот на болницата.

Двајцата актери претходно откриле дека не планирале второ дете, но дека веста за бременоста на Јелена многу ги израдувала.

„Не беше планирано, знаевме дека ќе сакаме уште едно дете можеби понатаму, но штом се случи, среќми сме. А се случи во момент кога бевме многу разделени, затоа нè изненади“, рекла Јелена пред неколку месеци за хрватски медиуми.

Момчило и Јелена се венчаа тајно во 2018 година во Црна Гора, а на венчавката биле само членови на семејствата и блиски пријатели.

Share
Scroll to Top