Голманот Столе Димитриевски доби пиво од Меси

Голманот Столе Димитриевски доби пиво од Меси

пред 1 година

Голманот на македонската репрезентација, Столе Димитриевски доби пиво за подарок од фудбалерот на Барселона Лионел Меси.

Спонзорот на Меси „Бадвајзер“, направи специјална серија на пива, за сите голмани кои имаат примено гол од Аргентинецот. Меси има дадено за Барселона 644 голови и исто толкав број на пива беа испратени за голманите.

Тие добија пиво со редниот број од голот на Меси. Оние кои имаа примено повеќе од еден гол, добија повеќе пива. Меси ја затресе мрежата на Столе Димитриевски, на мечот меѓу Барселона и Рајо Ваљекано.

Share

online anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime online GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

anime websites That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

GoGoAnime My Hero Academia (Dub) Episode 10

english anime GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

tải go88
Scroll to Top