Го тужат синот затоа што уште не добиле внук, бараат 650.000 долари отштета

Го тужат синот затоа што уште не добиле внук, бараат 650.000 долари отштета

пред 3 дена

Брачен пар од Индија решил да го тужи синот пилот кој се уште не планира да има бебе по шест години брак, а бараат и отштета, бидејќи целата своја заштеда ја потрошиле на синот. Индискиот пар бара од нивниот син и неговата сопруга, да добијат внук во рок од една година, или да им дадат пари. А сумата изнесува 650.000 долари.

dobivaj vesti na viber

Сањев и Садана Прасад велат дека ја потрошиле своите заштеди за да го одгледуваат и образуваат синот пилот и да организираат раскошна свадба.

Надоместокот кои го бараат родителите на момчето ги вклучува трошоците за свадбен дочек во хотел со пет ѕвезди, луксузен автомобил вреден 80.000 долари и плаќање на меден месец за младенците во странство. Родителите издвоиле и 65.000 долари за нивниот син да се обучи за пилот во САД, а се вратил во Индија и бил невработен.

Адвокатот на парот, Арвинд Кумар, изјавил дека сослушувањето во судот во северна Индија ќе се одржи на 17 мај.

Индија има силен традиционален семеен систем кој вклучува соживот на неколку генерации кои често живеат во исто домаќинство. Но во последниве години трендот се промени, така што младите парови претпочитаат да ги напуштат родителите или браќата и сестрите, а жените како во овој случај одлучуваат да работат наместо да се фокусираат на раѓање деца и да останат дома.

Share

free anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 7

anime stream Attack on Titan

anime websites Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

anime heaven Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

My Hero Academia Season 2 Episode 19

tải go88
Scroll to Top