Данијела Мартиновиќ објави книга, прослави со заедничка фотографија со новиот дечко

Данијела Мартиновиќ објави книга, прослави со заедничка фотографија со новиот дечко

пред 10 месеци

Сплитската пејачка Данијела Мартиновиќ го прослави излегувањето на својата нова книга која ја нарече „Туширање на душата“, заедно со нејзинот нов дечко, инспекторот за криминал.

„Ако еден збор, мисла или реченица од оваа книга ви го допре срцето, ви донесе утеха, радост, знаење, инспирација, мир… Ќе бидам најсреќна – тоа е мојата најголема награда“, напиша неодамна Данијела Мартиновиќ на Инстаграм и на тој начин го најави објавувањето на својата нова книга „Туширање на душата“.

А сега сплитската пејачка на Инстаграм се пофали со фотографија на која позира со новиот партнер, Јосип Плавиќ, кој нежно ја прегрнува околу половината.

„Првата средба се случи пред околу една година, кога адвокат во мое име поднесе пријава за кражба на идентитет. Случајот брзо беше решен, а потоа нашата приказна почна да се развива. Се започна со непланиран телефонски повик, кој очигледно мораше да се случи. Откако се запознавме, поминавме многу време разговарајќи и полека почнавме да забележуваме дека споделуваме исти вредности, погледи за животот и светот околу нас, па дури и некои соништа“, изјави пејачката за својата нова љубов на почетокот на март овој година за Глорија.

– И јас и Јосип бевме сами во моментот на нашиот прв контакт и не баравме нова врска. Кога сте закотвени во вашиот мир, животот природно ја оркестрира мелодијата на секојдневието. Тогаш вашиот партнер доаѓа како одговор на тој мир и е личност која ја споделува среќата со вас. Единствено што треба е да се пуштиш – додала потоа Данијела.

Share
Scroll to Top