Дац му пиша на Бојко Борисов, овој му одговори: Ако се инатам проблемите ќе останат

пред 5 месеци

Актерот Драган Спасов Дац, му пиша на бугарскиот премиер поздрав и Бојко Борисов и му ја испрати преработената бугарска песна, „Целувката на Ана“, од проектот „Љубовен пасош“.

Дац му ја посвети песната на Борисов, откако пред неколку месеци бугарскиот премиер во автомобил ја слушаше „Корона чао“ од Дац и Александар Митевски. Подоцна Дац сподели статус на кој и Боросв му вратил со писмо во кое вели дека треба да сме чесни едни кон други и дека проблемите се решавале со диалог.

Подоцна Дац сподели дека Боросв му вратил на писмото во кое вели дека треба да се почитуваат, дека рашението е дијалог и дека ако се инатати проблемите ќе останат.

Share

GoGoAnime knights and magic gogoanime: The Misfit of Demon King Academy Episode 13

AnimeFreak animefreak dragon ball: Naruto (https://animefreak.ws/m/3qx7) Episode 220

Scroll to Top