Драгана Мирковиќ донираше 5000 евра во чест на Тоше

Драгана Мирковиќ донираше 5000 евра во чест на Тоше

пред 8 месеци

Минатата недела се одбележа 13-годишнината од смртта на Тоше Проески кој загина во сообраќајна несреќа на патот кон Зареб. Српската пејачка Драгана Мирковиќ донираше 5000 евра на Фондацијата Тодор Преоски во чест на поп-ѕвездата.

„ На овој начин сакав да го освежам сеќавањето за Тоше и неговата прекрасна музика. Фондацијата што го носи неговото име им помага на децата, па затоа сум сигурна дека парите ќе одат во вистинските раце. На телевизијата ДМ, неговото име и песна секогаш велат „Зачувај го од заборав“ – рече српската пејачка.

Share

AnimeFreak kiss x sis animefreak: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 14 (https://animefreak.ws/m/Gd3R/ep-14)

ANIMEFLIX fairy tail animeflix: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26

Scroll to Top