Едита Арадиновиќ го блокирала на социјалните мрежи, но манијакот ја начекал во продавница

Едита Арадиновиќ го блокирала на социјалните мрежи, но манијакот ја начекал во продавница

пред 2 години

Пејачката Едита Арадиновиќ откри дека со години била малтретирана и испраќала пораки од обожавател од Сараево, а кога дошла во неговиот град тој ја искористил пораката за да и пријде.

dobivaj vesti na viber

“Еден маж од Сараево ми праќаше пораки со години. Откако го блокирав на социјалните мрежи, постојано правеше лажни профили од кои ми пишуваше”, раскажала Едита.

Додека таа била во продавнца во Сараево, влегло момче со долга коса и брада, кој изгледал запоставено и чудно.

„Ме гледаше како да сакаше веднаш да ме убие. Упорно се обидуваше да ми пријде. На крајот да не правам проблеми, се сликав со него и веднаш излегов надвор. Се шетав низ Башчаршија, се свртев и видов дека ме следи и се крие. Му се јавив на пријател и му реков да ме однесе до автомобилот. Бев навистина исплашена. За среќа од тогаш никогаш повеќе не сум го видела“, рекла Едита.

Share
Scroll to Top