Еликсир на младоста од Тибет, многу е лековит и лесно се прави од три состојки

Еликсир на младоста од Тибет, многу е лековит и лесно се прави од три состојки

пред 2 години

Еликсир на младоста од Тибет го зајакнува имунитетот и го регулира метаболизмот. Исто така ги чисти крвните садови и црниот дроб, а го подобрува и тенот и ги израмнува брчките. Ако го пиете, ќе се ослободите од запек и никогаш нема да знаете што е склероза.

Рецептот за овој лек е пронајден во стар тибетски манастир и бил напишан на глинени плочи и пред повеќе од 2.000 години. За неговата подготовка ви се потребни само три состојки:

100 милилитри свеж сок од лимон, 200 грама мед и 50 милилитри маслиново масло. Состојките помешајте ги и смесата земајте ја секое утро. По една лажичка на празен желудник. Овој еликсир се препорачува двапати годишно по месец дена, на есен и на пролет.

 

 

Share
Scroll to Top