Жарко Лаушевиќ на операција се заразил со корона

Жарко Лаушевиќ на операција се заразил со корона

пред 12 месеци

Познатиот глумец Жарко Лаушевиќ е заразен со Ковид-19. Тој од 27 октомври е во ковид-болницата на Бежаниска коса во Белград, а се заразил четири дена претходно, додека му правеле операција на циста на забот.

Дека е заразен си корона, потврди и Лаушевиќ за српските медиуми. Тој рекол дека се чувствува доброи и дека состојбата му е стабилна, но лекарите му препорачале да се лекува во болница бидејќи има висок притисок.

За здравствената состојба на 60-годишниот глумец последен пат се пишуваше лани во јуни, кога му се слоши среде ресторан во Земун. Екипа на брзата помош тогаш дојде во ресторанот за да му пружи помош, а потоа го одведоа во болница, каде што се лекуваше неколку дена.

Share

GoGoAnime: Pokemon: Pikachu's Pikaboo (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime one piece

Website https://animeheaven.pro: Watch Ninkuu (Movie) animeheaven Episode Full animeheaven one piece

Hakuoki ~Demon of the Fleeting Blossom~ Dawn of the Shinsengumi (Dub) (https://animekisa.in/m/x9z) Episode 12

Website https://animebee.to: Watch My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! animebee Episode 12 anime websites

Bittube: https://bittube.tv/profile/animeflixnl

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/animefreakws

Scroll to Top