Жена првпат судеше натпревар во Лигата на шампиони

Жена првпат судеше натпревар во Лигата на шампиони

пред 1 година

Стефани Фрапар е првата дама која судеше меч во Лигата на шампионите. Таа вчера се запиша во историјата на фудбалот, кога се појави како главен судија на натпреварот меѓу Јувентус и Динамо Киев.

36-годишната Французинка е судија од 2011 година, а во 2014 година таа стана првата жена што  судела меч во француската Лига 2. Во 2019 година, Фрапар судеше на мечот од француската Лига 1 меѓу Амиен и Стразбур.

Натпреварот на „Јувентус арена“ во Торино заврши со победа на Јувентус 3:0.

Share

animedao. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 12

Boruto: Naruto Next Generations Episode 218

AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 5

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime to watch Komi Can’t Communicate

tải go88
Scroll to Top