Зои Кравиц се разведува по две годни брак

Зои Кравиц се разведува по две годни брак

пред 9 месеци

 

Актерката Зои Кравиц и нејзиниот колега Карл Глусман се разведуват по две години брак. Ѕвездата на „Hihg Fidelity“ поднела барање за развод уште на 23-ти декември, а нејзиниот претставник за медиумите сега и официјално потврди .

Зои и Карл беа во љубовна врска од 2016-та година, а се венчаа во домот на таткото на актерката, Лени Кравиц, во Париз на 29-ти јуни 2019-та година.

Иако информацијата за нивниот развод веќе е јавна, сепак причината не е позната за јавноста, пренесуваат странските медиуми.

 

Share

Time Stranger (Dub) Episode Full

Kämpfer (https://animeflv.uk/m/Gm6) Episode 12

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch One Piece: Episode of Skypiea Episode Full

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/gogoanimelol

Bactramy quangnam: http://bactramy.quangnam.gov.vn/Default.aspx?tabid=128&TLID=841

Scroll to Top