И второто дете на Илон Маск и Грајмс доби чудно име, Exa Dark Sideræl

И второто дете на Илон Маск и Грајмс доби чудно име, Exa Dark Sideræl

пред 2 години

Илон Маск и пејачката Грајмс го добиле второто дете, објави „Индипендет“. Бебето е родено преку сурогат мајка, девојче крстено Exa Dark Sideræl, а нејзиниот прекеар е Y. Во интервјуто за „Венити фер“, канадската пејачка, чие вистинско има е  Клер Бушер, рече дека ќерката се родила во декември.

се придружи на семејството во декември“, вели Грајмс. И додае за Илон Маск : „Би можела да го наречам момче, но ние сме доста отворени и често раскинуваме“.

Тие го добија синот X Æ A-12 во мај 2020. Маск има пет деца (близнаци и тројка) од бракот со канадската писателка Џастин Вилсон, додека нивниот првороден син починал од синдромот на ненадејна смрт само десет недели по раѓањето.

Share
Scroll to Top