Како изгледа сексот за кој сонуваат дури 73% од мажите?

Како изгледа сексот за кој сонуваат дури 73% од мажите?

пред 2 години

Има една работа која посебно ги привлекува.

Верувале или не, новото истражување кое го спровела една фабрика на кондоми потврдило дека дури 73% од посилната половина сакаат да испробаат секс под туш.

Иако водењето љубов на трпезариската маса или на мекиот тепих пред каминот звучи ужасно секси (можно е затоа што гледаме премногу филмови), повеќе од половина од мажите тврдат дека сексот под туш едноставно не може да се надмине. Освен тоа, дури 62% од испитаниците рекле дека попрво би имаше секс под туш отколку во авионски тоалет.

Кога подобро ќе размислиме, машката опсесија спрема сексот под туш и не е така бесмислена. Мораме да се тушираме, па зошто таа должност да не ја зачиниме со оргазам? Оние кои го испробале ова, тврдат дека местото како да е создадено за страст и уживање, а 81% од нив тврдат дека би го повториле тоа искуство.

Кога станува збор за годишното доба, идеално за оваа активност, 56% од нив се сложиле дека сексот под туш е идеален во лето.

Сепак, иако летото заврши, искористете ги последните топли денови, и заштедете вода туширајќи се заедно. Така ќе се избањате, освежите и опуштите, сето тоа со страствената прегратка на својот партнер, кој, според резултатите на ова истражување, и тоа како ќе се израдува.

Share

sunwin

sunwin.apk mới nhất

sunwin club sunwin.apk mới nhất sunwin

sunwin sunwin.apk mới nhất tải sunwin

sunwin sunwin web sunwin

Scroll to Top