Кејт Мидлтон го направи роденденскиот портрет на принцот Џорџ

Кејт Мидлтон го направи роденденскиот портрет на принцот Џорџ

пред 2 години

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија нов портрет на нивниот најстар син ден пред прославата на неговиот роденден.

dobivaj vesti na viber

„Џорџ наполни 9 години“, стои на фотографијата објавена на официјалниот профил на Кенсингтонската палата.

Фотографијата е направена додека семејството било на одмор во Велика Британија, а на фотографијата принцот Џорџ носи сина поло маица.

Фотографијата е направена од војвотката од Кембриџ, која традиционално ги фотографира нејзините деца. Роденденски портрети имаа и нејзината 7 -годишната ќерка Шарлот и 4 -годишниот принц Луис.

Инаку Кејт се занимавала со фотографија и пред да се омажи за принцот Вилијам во 2011 година во Лондон, а за време на пандемијата на корона вирусот организирала хуманитарен фото-натпревар „Како Британците се борат со здравствената криза“.

Кејт и принцот Вилијам планираат да се преселат од палатата Кенсингтон во нова резиденција на околу 30 милји западно во Беркшир, округот во кој се наоѓа главната резиденција на кралицата, замокот Виндзор. Беше најавено дека семејството ќе ја окупира Колибата на Аделаида на имотот Виндзор, но тоа сеуште не е потврдено.

Принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис наесен ќе започнат ново училиште.

Share
Scroll to Top