Кирил Џајковкси, Ламбе и Виктор Апостоловски за Бела ноќ во Битола

Кирил Џајковкси, Ламбе и Виктор Апостоловски за Бела ноќ во Битола

пред 2 години

По две години пауза во Битола ќе се одржи 10-тото јубилејно издание на Широк сокак во бело – Бела ноќ во Битола, на 27 и 28 август.

dobivaj vesti na viber

Првата вечер, на 26 август (петок) ќе настапи Битолскиот камерен оркестар, заедно со Ламбе Алабаковски, Наде Талевска, Нико Ѓоергиевски, Ирена Димовска, Виктор Апостоловски, диџеј Љубиша а ќе има и изненадување на вечерта.

Втората вечер на 27 август, сабота, свој настап ќе има македонскиот диџеј Кирил Џајковски, додека претходно атмосферата ќе ја загреваат диџеј Љубиша и диџеј Ацика.

Share
Scroll to Top